27 Şubat 2017 Pazartesi

EVLİLİK NEDİR? NASIL OLMALIDIR?

EVLİLİK NEDİR? 


Bana göre evlilik, mutluluktur, huzurdur, sevgidir, hayatttır, paylaşmaktır, karşılıklı sevgi saygıdır ve hep bir bütün olmaktır.
EVLİLİK NASIL OLMALIDIR?


KAVGA ETMEK YERİNE SAKİN KONUŞMAYI DENEYİN

 Evlilik mutluluk, huzur, bir bütün olmak vs. demekse eğer ona göre hareket etmeli ve eğer evliliğimde bazı sorunlar işte efendime söyleyim kavgalarımız tartışmalarımız çoksa, bunun ana sebeplerini bulup karşılıklı oturup sakin sakin konuşmalıyız. Çünkü kavga ederken çok sinirli ve gözü hiç birşey görmeyen kişiler haline geliyoruz dolayısıyla sağlıklı bir karar veremediğimiz için ve konuşamadığımız için karşımızdaki kişiyi çok gereksiz yere kırıyoruz aynı şekilde oda bizi kırıyor. Sonra ne oluyor kavga bitiyor o kara bulutlar yavaş yavaş gidiyor bizede koskaca bir keşke kalıyor o yüzden kavga gürültünün yerine sessiz bir ortamda oturup sakin sakin konuşmayı deneyin. Unutmayın ki öfke şeytandandır.

GÜLER YÜZLÜ OLUN

Eşine karşı her zaman güler yüzlü olun. Eşiniz gün boyu işte evi için eşi ve çocuğu için çalışıyor dolayısıyla da bi hayli yoruluyor. Eşiniz geldiğinde güler yüzlü bir şekilde kapıyı açın. Bütün yorgunlugu o anda gidecektir emin olun. :)

SEVDİĞİ YEMEKLERİ YAPIN

Erkeklerin midesine giden yol midesinden geçer diye boşa dememişler.. eşinize her zaman sevdiği yemeklerden yapın ona güzel sunumlar hazırlayın.

İÇİNİZDE BİRİKTİRMEYİN ONA ANLATIN

Bana kızar, söylersem söyle olur böyle olur diye içinize atamayın hiçbir şeyi. Herşeyi içinize atarsanız bir süre sonra patlarsınız. Onun için içinizdekini, kıracak üzecek bir şekilde değil daha uygun bir dille anlatın.

KENDİNİZE ZAMAN AYIRIN

Hep iş, hep ev temizliği o, bu vs olmaz. Mesela hafta sonu bi sinamaya gidin yada bir tiyatro, akşam yemeğe çıkın, beraber pikniğe vs gidin yani biraz hava alın dinlenin eğlenin. Yani hayatın ve doğanın tüm enerjisini ferahlığını içinize çekin.

BİRBİRİNİZE GÜVENİN

Evlilikte güven çok önemli. Birbirimize olan güvenimiz kaybolduğu zaman bir daha asla geri gelmiyor. Her zaman eşine inanın ve ona güvenin. Siz yapmaz, söylemez vs diyorsanız her konuda. Başka insanların sözüne fazla aldırış etmeyin. Unutmayın ki eşinizi sizden iyi kimse tanıyamaz. Diğer sadece dıştan gördükleriyle yargılarlar.

BİR YERE GİDERKEN HER ZAMAN HABER VERİN

İster arkadışınıza gidin ister annenize gidin her zaman eşinize haber verin. İşte hayatım ben bugün annemlere gidiyorum haberin olsun deyin. Yok olmaz gitme dersede gitmekte fazla ısrar etmeyin.

EVİNİZDE TASARRUFLU OLUN

Evet bizler alışverisi çok severiz ve indirim gördüğümüzde dayanamayız ama erkekler çok alışveriş yapan ve çok para harcayan kadınlardan fazla hoşlanmazlar. O yüzden her gördüğünüzü almayın gereksiz para harcamaktan kaçının her zamam her konuda tasarruflu olamaya çalışın.

EŞİNİZİ AİLESİNİN YANINDA KÜÇÜK DÜŞÜRMEYİN

Eşiniz ailesinin yanında birşey dediğinde yok öyle değildi söyleydi vs vs. ufakta olsa tartışmalara girmeyin. Ve kesinlikle çok büyük bir konu değilse onu yalanlamayın.

AİLESİNE SAYGI GÖSTERİN

Her ne olursa olsun birbirimizin ailesiyle ne yaşarsak yaşayalım asla saygımızı bozmayalım. Bu bizim nasıl bir karakterde bir insan olduğumuzuda gösteririr. (Saygılı bir insan benim gözümde çok kaliteli kişilikte olan bir insandır.)

ANLAYIŞLI OLUN

Her zaman empati kurun ve eşinizi anlamaya çalışın. Her yaptığı şeyi sorgulamayın ve abartmayın

EŞİNİZE DANIŞIN

Her konuda (Kadınsal ve erkeksel) konular hariç bir işe kalkışacagınızda eşinize her zaman danışın. Bu aynı zamanlar erkekler içinde geçerli.

Ve son söyleyeceğim şey evlilik, sadakat ister güven ister huzur ister karşılıklı sevgi saygı saygı ister... evlilik uzun bir yoldur ve bu yolda tartışmalar ve ayrılıklar yerine mutlu ve huzurlu olmanın yollarını arayın eminim ki mutlu olacaksınız :)
Hayırlı geceler..Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Güzel yorumlarınız için şimdiden teşekkürler :) Not: spam ve reklam içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.